Sałatka z brokułami

Nigdy nie byłem zbyt mocno przekonany do brokułów. Aż do momentu gdy nie spróbowałem tej sałatki. Uprażone płatki migdałów albo słonecznik nadają jej niepowtarzalny aromat. Proponuję wypróbować obie wersje. Osobiście nie przepadam za fetą i jest ona tutaj zupełnie opcjonalna.

Na tą sałatkę w pewnych kręgach mówi się: "ciążowa", ponieważ jak głosi legenda, pewna kobieta po jej zjedzeniu źle się poczuła. Co się stało? To nie sałatka jej zaszkodziła, ale dziewczyna była w ciąży (o czym dowiedziała się dopiero wtedy).


Sałatka w rzeczywistości wygląda trochę bardziej kolorowo :)


Składniki na sałatkę brokułową:

1 większy brokuł

1 papryka czerwona
pół opakowania fety (opcjonalnie)
1 puszka kukurydzy
1 opakowanie płatkow migdałowych (albo słonecznika łuskanego).

Składniki na sos:

2 łyżki majonezu
pieprz
sól
cukier
sok z cytryny
1-2 łyżki keczupu
ząbek czosnku (opcjonalnie)
 
[Listonic]

Przygotowanie sałatki z brokułami
 
Brokuła gotujemy tak żeby był jeszcze twardawy. W międzyczasie migdały (słonecznik) prażymy na łyżce masła (uważając, żeby się nie przypaliły). Paprykę krojmy w dość drobną kostkę. Brokuła dzielimy na nieduże kawałki.

Mieszamy brokuły, migdały, paprykę i kukurydzę.

Przygotowujemy sos. Do majonezu dodajemy trochę soku z cytryny, keczup, sól, pieprz, cukier do smaku. Możemy dodać również rozdrobniony ząbek czosnku - by sos był bardziej aromatyczny.

Łączymy sos z sałatką, dokładnie mieszamy. Pokrojoną fetę wrzucamy na wierzch sałatki. Sałatkę odstawiamy na min. godzinę do lodówki. Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz